Dhi Saç Ekimi Nedir?

Tek tek toplanmış olan saç kökünün otomatik choi implanter kalemi yardımıyla ekim bölgesine yerleştirilmesine dhi saç ekimi denir. Saç ektirme gerçekleşeceği zaman 0.6 ile 1 mm aralığında değişim gösteren, cerrahi kalemle birlikte greftlerin alınmasıyla ayrıştırılır. Greftler temizlenerek, kafa derisine belirlenmiş olan bölgeye kanal açmadan nakledilmesi sonucudur. Uygulamanın temel uygulaması, kanalların açılmadan kıl köklerinin nakledilmesidir. İşlem iki ya da tek seferde yapılabiliyor.

Özel tasarlanmış implant kalemiyle gerçekleştirilir. Uzman hekim tarafından dikkat gerektiren saç ekimi operasyonudur. Burada kullanılmış olan medikal cihazlar, diğer uygulama yöntemlerine göre daha maliyetli olduğundan dolayı teknik olarak yüksek fiyatla gerçekleştirilebiliyor. Son zamanlarda Dhi saç ekimi, ve fue tekniğinin birbirinden çok fazla farkı olduğu söylenemez.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için toplanmış olan direkt kafa derisine yerleştirilir. Böylelikle çok beklemeden ekilen saç kıllarının etkisi ve başarısı yüksektir. İmplant cihazları maliyetli olduğundan ve operasyon çok zaman almasından kaynaklı olarak diğer uygulamalara göre fiyat olarak yüksektir.

Operasyon ilk yapılmaya başlandığında donör bölgesinden kıl kökleri özel bir cihaz yardımıyla gevşetilerek, tek tek toplanmaya başlanır.

Toplanmış olan saç köklerinin içinde bulunan parça doku ile saç kökünu barındırdığından dolayı ayrı şekillerde sınıflandırılmış olur.

Saç kılları nakli gerçekleştirileceği zaman uygun doğrular ve açılar belirlenmesi sonucunda gerçekleştirilir.

Donör bölgesinden toplanmış olan saç follikülleri bir implant kalemi yardımıyla içine tek tek yerleştirilmiş olur. Saç kıllarının uzunluk, kalınlık bakımından değişkenlik göstereceğinden dolayı farklı ölçülerdeki implant kalem ucundan yardım alınır.

Saç kılların belirlenmiş olan bölgeye yerleştirileceği zaman kafa derisine kesi uygulanmaz. Sadece kafa derisinde yuvarlak yuvalar açılır ve greftler buraya yerleştirilerek Dhi saç ekimi, gerçekleştirilir.

İşlem bu şekilde devam ettirilerek, tamamlanmış olur. İşlemin tamamlanması sonucunda saç derisinde çok hızlı bir süreç yaşanır.

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Genellikle kaliteli yöntem olmasından dolayı tercih edilir. Gerekli şartların ve koşulların sağlanması durumunda herkes gönül rahatlığıyla işlemden faydalanabiliyor. Fakat bazı durumda değişkenlik gösterebiliyor.

Saçların daha yoğun görünmesini isteyenlerinde tercihi olabilir. Mevcut saçın korunmasında yardımcı olduğu için günümüzde çok sık tercih edilir.

Doğal görünüm elde etmek isteyenler, hızlı sonuç vermesi, kişinin normal hayatına dönmesinin hızlı gerçekleşmesinde yardımcı olur. Uygunluk bakımından ele alındığında herkesin kolaylıkla güvenle tercih edebileceği bir uygulama tekniğidir.

DHI Tekniği Avantajları

1. Saç kökleri direk kaleme yerleştirildiği için doku dışında kalma süresi minimuma ineceğinden daha sağlıklı bir ekim gerçekleşir.

2. Saç köklerinin canlı olarak kalma oranı daha yüksek olur.

3. Kesi alanı çok daha az olduğu için kanama riskini en aza indirir.

4. Ekim sonrası iyileşme sürecinin daha hızlı olacağı görülebilir.

5. Bu durumda hastanın daha kısa sürede günlük yaşamına döndüğü gözlemlenir.

6. Tıraşsız saç ekimi bu yöntemde daha kolay uygulanabilmektedir.

DHI Tekniği Dezavantajları

1. Ekimi yapan doktor ve sağlık personelinin bu tekniği tam olarak öğrenmesi veya uzmanlaşması uzun bir eğitim sürecinden geçmeleriyle mümkün olur.

2. FUE tekniği de dahil olmak üzere diğer saç ekim tekniklerine göre daha maliyetli bir yöntemdir.

3. Alınan greftlerin ekimini yapacak doktorun son derece dikkatli ve yüksek motivasyonda olması gerekir.

4. Ekimi yapan kişi yeterli tecrübeye sahip değilse, saçlı ve dar bir alanda ekim yapıldığından Choi uçları ile diğer saç köklerine zarar verebilir.

Dhi Saç Ekimi Öncesi

Her operasyonda olduğu gibi, hastanın dikkat edeceği ve etmesi gereken durumlar vardır. Operasyon gerçekleşmeden önce genellikle uzman hekim ile görüşülür. Uzman hekimin vereceği bilgiler doğrultusunda hastanın kafasında bulunan soru işaretleri giderilmiş olur. Bu durum bütün hastalara uygulanır ve uygulanması zorunludur.

Daha sonra meydana gelebilecek sorunları veya durumların karşısında kişi tedbirli davranmış olacaktır. Uygulama öncesinde belli başlı tahliller yapılır. Eğer hastanın operasyonu gerçekleşmesinde bir sorun açığa çıkmazsa, işleme başlanır ve gerekli olan hazırlıklar yapılır.

Bir hafta öncesinden hafta bazı şeyleri tüketmeye ara vermelidir. Alkol, sigara ve kafein gibi şeylerden uzak durmalıdır. Kullanmış olduğu ilaçlar varsa kısa süreliğine tüketimini kesmesi gerekir. Bu süreç içinde hasta kendini operasyon için hazır hale getirmiş olur. Saç ekiminin gerçekleşeceği gün kişinin yemek yemesinde bir sorun yoktur.

Dhi saç ekimi, operasyonunun gerçekleşeceği gün rahat kıyafetlerle gidilmesi gerekir. Hastanın saçı temiz olmalıdır. Saç kremi, solüsyon, jöle gibi kimyasal ürünleri kullanmamalıdır.

Dhi Saç Ekimi Sonrası

Dhi saç ekimi, gerçekleştikten sonra kişinin dikkat etmesi gereken birçok noktalar vardır. Çünkü operasyon sonrasında doktorun vermiş olduğu talimatlara uyulmasından sonra iyileşme süreci kısa zaman içinde tamamlanır ve sağlıklı bir sonuç alınır.

İyileşme süreci yaklaşık olarak bir hafta sürebiliyor. Bu yüzden bir haftalık süreçte dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi, saçın ıslatılmaması ve terlememesi gerekir. Kafa derisine yerleştirilen kıl köklerinin daha iyi tutunabilmesi ve uyum sağlaması için dikkat edilmelidir.

Hasta bir haftalık süreç içinde kişi istirahat etmelidir. Alkol, sigara, kafein ve kan sulandırıcı ilaçlara bir süre ara vermelidir. Özellikle içilen ilaçlar varsa, uzman hekimi bildirilmelidir ve konu hakkında bilgi alması lazımdır. Kafa derisini kaşımaktan uzak durmak gerekir. Kaşınma sonucunda kıl köklerine zarar verilebilir ve beklenmedik bir saç ekimi sonuç alınabileceğinden dolayı çok dikkat edilmelidir.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranlar

Operasyonun gerçekleşmesi sonucunda daha hacimli saçlara sahip olma durumu vardır. Bu durum kişiye özgüven verir. Elbette ki yapılan işlemlerin avantajları ve dezavantajları vardır. Böyle durumların görülmesi genellikle hastadan hastaya değişim gösterir.

Değişim göstermesindeki amaç genellikle kişinin dikkat etmesi veya etmemesi, genetik faktörlerden kaynaklı olabilmektedir. Teknik bakımından uzun süren bir işlemdir.

İnce uçlu implant kalemleri sayesinde hastanın donör bölgesinden rahatlıkla kıl kökleri toplanabiliyor. Bekletilmeden kişiye uygulandıklarından dolayı bekleme süresini aza indirmiş olur ve greft kaybı açığa çıkmamış olur.

Saç ekimi sayesinde saç kökleri için belirlenen açılar rahat bir şekilde belirlenmiş olur ve yön verme durumu kolaylaşmış olur. Kafa derisinde delikler açılmadığı için hastaya hasar verme durumu yoktur ve bu da hastaya güven ve cesaret vermiş oluyor.

Çok uzun süren bir işlem olmasına rağmen hızlı bir şekilde iyileşme süreci görülür. Uygulama yapıldıktan sonra hasta kendini daha iyi hisseder. Çünkü önceki süreçte yaşamış olduğu sosyal çevre sorunu, psikolojik sorunların ortadan kalmasına yardım olur. Özenle ve güvenle yapılmasından dolayı birçok kişinin ilgisi çeker ve başarılı sonuçlar alınabilir.

Dhi Saç Ekimi Yorumları

* Kafa derimde herhangi bir kesi uygulaması yapılmadan işlem gerçekleştirildi. Bu kadarını beklemiyordum, oldukça başarılı ve güvenli bir teknik yöntemidir. Herkesin Dhi saç ekimi, yaptırmasını öneriyorum.

* Ense tarafımdan toplanmış olan kılların kafa derime yerleştirilmesiyle işlemi gerçekleştirdiler. Oldukça memnun kaldım.

* Bir arkadaşımın önerisi üzerine yaptırdım. Başlarda tedirgindim, işe yaramaz sanıyordum. Fakat şu an kelliğimden kurtulmuş oldum. Beklentimin üzerinde bir uygulama oldu desem yeridir.

* Bu tip uygulamaların işe yaramayacağını düşünenler olarak yaptırırız ve sonra muhteşem oluyor. Bu da bizim güzel bir şekilde şaşırmamıza neden oluyor. Herkese tavsiye ederim. Bu kadar net konuşuyorum.

* Kafa derime kesiler uygulanmadığından dolayı rahattım. Girdim ve yaptırdım. Keşke daha önce bu uygulamadan haberdar olsaydım da yaptırsaydım diyorum. Bu kadar memnun kalacağımı düşünmüyordum. Sizlerde Dhi saç ekimi, yaparak memnun kalabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2021

Saç ekimi uygulamasında kullanılan ekipmanlar maliyetli ve işlem gerçekleşme süresi oldukça uzundur. Bu yüzden bu gibi durumlar fiyata yansıyabiliyor.

Çok fazla talep görmesi ve zaman alması bakımından maliyetli olarak hastaya yansıyabiliyor. Çünkü Dhi saç ekimi, oldukça dikkat ve uzmanlık isteyen bir saç ekim yöntemidir. Bu yüzden uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Kişi operasyon yaptırmak istediği merkeze giderek, uzman hekimle görüşebilir. Yapılan incelemeler sonucunda fiyat belirleme yapılabilir ve bu esnada hastaya fiyat net bir şekilde sunulabilir. Uygulamanın kişiye özel yapıldığından dolayı fiyatta değişkenlik görülebiliyor.