Kaş Ekimi Nedir?

Kaşların genetik sebeplere bağlı olan sorunların çözebilmek adına kaş ekimi uygulaması yapılır. Vücudun diğer alanlarından alınan kıl kökleriniz kaşsız olan alanlara ekilmesi sonucunda gerçekleştirilen işlemdir.

Uygulamanın da saç ekimi gibi gerçekleştiğini söylemek mümkündür. Genellikle kişinin ensesinden kıl kökleri alınarak, işlem yapılacak olan alana kanallar açılması sonucunda eklenip, işlem gerçekleştirilir.

Her ne kadar zor ve zahmetli gibi görünse de basit ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilir. İşlemin gerçekleşme durumundan sonra hasta sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlem gerçekleşmeden önce mutlaka kaşsız olan bölge tespit edilir ve kaş tasarımına karar verilir. Daha sonra kişinin kaşsız bölgesi için greftler toplanmış olur.

Greftler genellikle ense tarafından toplanır ve yeterli gelmediği durumlarda, diğer bölgelerden kıl kökleri toplanabilir. Bu yöntem genellikle fue yöntemi ile gerçekleştirilir. 

Kaş Ekimi Öncesi 

Yapılacak olan estetik müdahaleye başlamadan önce bazı hazırlıkların ve çalışmaların yapılması gerekir. Bu hasta için oldukça önemlidir.

İşlem gerçekleşmeden önce hastaya gerekli olan bütün bilgiler detaylı şekilde anlatılır. Kişinin soruları varsa sorar ve cevap alabilir.

Hastanın fiziksel ve psikolojik durumunu kontrol altına alabilmek için sorunları giderilir. Hasta işlem öncesinde muayene edilerek, kaş durumu hakkında detaylı incelemeler yapılır.

Kaşsız bölgeye uygun olacak kadar greft toplanması gerektiğini hastaya söylenir. Tek kaş ekimi için yaklaşık olarak 500 greftin toplanması gerekebilir.

Daha sonra uygulama yapılacak alan belirlenerek, kişiye uygun şekilde kaş tasarımı yapılır. Bütün bu işlemlerin gerçekleşmesi durumunda kaş ekimi operasyonuna başlanır.

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ektirmeden sonra ne yapılması gerektiği hakkında sorular sorulmaya başlanır. Kaş ektirme sonrasında kişiler normal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Çok nadir de olsa bazı yan etkilerin görülme olasılığı vardır. Yan etkilerin çok ciddi olduğu söylenemez. Uygulama yapılan alanlarda şişkinlik görülebilir, bu durum hastayı korkutmaması lazım.

Çünkü geçici bir durum olduğu bilinmesinde fayda vardır. Uygulama sonrasında kaşların dökülme durumu olabilir. Bu dökülmelerin kişiyi korkutmaması gerekir. Çünkü dökülen kaşların yerine daha sağlıklı kaşlar çıkar. Bu durum bütün kıl köklerinde gerçekleşen durumlardan biridir.

Kaş Ekimi Yaptıranlar

Kaş dökülme problemi yaşayanlar veya kaş incelmesi yaşayanların tercih ettiği, çözüm bulduğu uygulamada kaş ekimi yer alıyor. Kaş ektirmeden sonra kişi genellikle daha doğal ve şekilli kaşlara sahip olabiliyor. Kısa zaman içinde kalıcı kaşlara sahip olunabiliyor ve bu sebepten dolayı tercih ediliyor.

Güvenli ve başarılı olmasından dolayı birçok kişinin tercihi olabiliyor. Hatta bu durum ünlülerde daha fazla görülebiliyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte başarılı sonuçların alınma durumu daha fazladır. Yüz şekline göre belirlenen ve ektirilen kaşlar sayesinde kişi sosyal yaşam hayatına aynı gün dönebilecektir.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Normal şartlar altında kaşlar incelip, dökülmezler. Kaşlar genellikle yapılmış olan hatalı uygulamalar ve estetikler sonucunda dökülür ya da hasara uğrar.

Bu hasarın çözüme kavuşması ve eski görünüme sahip olmak için ilaç tedavisinin uygulanması söz konusu değildir.

Daha doğrusu canlılığını yitirmiş olan kıl köklerinden bahsetme gibi bir durum olamaz. Var olmamış kıl köklerini oluşturma için ya da kaybedilmiş olan kıl köklerini yeniden kazanabilmek için henüz bir tedavi yöntemi bulunmamıştır. Bunun yerine kaş ekimi uygulaması yapılır.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Gerçekleştirilen kaş ekimi, naklinden sonucun daha iyi olabilmesi açısından gerekli koşullar ve şartların sağlanması durumunda uzman hekim hastanın görüşünü alır.

Hastanın görüşüne göre gerekli olan çizelge hazırlanarak, değerlendirilir. Hastalar için özel olarak kullanılan iz bırakmayan boyalar kullanılarak; kaşın uzunluğu, kalınlığı ve sıklığı belirlenmiş olur.

Bu sırada gerçekleşecek olan kaşın tasarımı ve şekli hakkında hasta fikir sahibi olabiliyor. Daha sonra kaşın ekim yönü belirlenerek, gerekli olan uygulamaya başlanmış olur.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Operasyon gerçekleştikten sonra uzman hekimin vermiş olduğu talimatlara uyulması gerekir. Talimatların adım adım yapılmasında sağlıklı ve tatmin edici sonuçların alınması mümkündür. İşlemin yapıldığı alanın 72 saat boyunca ıslanmaması ve terlememesi gerekir.

Yaklaşık olarak 4-5 gün sonunda kabuklanma ve pıhtı ortadan kalkmış olacaktır. 72 saat boyunca deniz ve havuza girilmemesi gerekir ve kaşların hasar, darbe almamasına dikkat edilmesi gerekir. B

u durumlara dikkat edilmesinden sonra olumlu sonuçlar alınabilir. Sonuçlar kendini yavaş yavaş belli edecektir.

Her gün 0.3 mm oranında uzamalar meydana gelecek ve 15 sonunda kaşlar geçici süreliğine dökülecektir. Bu sürecin gerçekleşmesinde bir sorun yoktur.Çünkü dökülen kaşların yerine kalıcı kaşlar çıkacaktır.

Dökülmeler hastadan hastaya değişkenlik gösterebiliyor. Bazen az bazen ise fazla dökülmeler oluşabilir. Dökülen kıllar kendini 4-6 ay içinde çıkmaya başladığında gösterecektir.

Kaş Ekimi Anlaşılır Mı?

Uygulamanın uzman hekim tarafından doğru yapılması durumunda kaş ekimi gerçekleştiğini anlaşılmaz.

Operasyonun gerçekleşmesinden yaklaşık bir ay sonra kişinin doğal görünümlü kaşlara sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Bu durumun fark edilmemesi için mutlaka uzman hekimden yardım alınması gerekir.

Yaş yapısı genellikle yüzün anatomisine uygun olacak şekilde belirlenmiş olsa da kaşların burun hizasından başlayarak göz çizgisinin sonundan birkaç mm dışına yapılacak şekilde devam ettirilmesi gerekir.

Ekilen kaşların sonucunda tatmin edici sonuç almak mümkündür. Uygulamanın doğru yapılması durumunda kesinlikle doğal görünüm elde etme durumu mümkündür.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Her şeyden önemlisi, operasyon gerçekleştirilmeden önce hastanın işlem hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekir.

Yapılacak olan işlemler ve uygulanacak olan yöntemler hakkında yeteri kadar açıklayıcı bilgi verilir. Oluşabilecek en ufak risklerin ve yan etkilerin durumu hakkında bütün bilgiler verilmeli ve bu şekilde hastanın kafasındaki soru işaretleri giderilerek, rahatlatılır.

Kaş ektirme genellikle diğer kıl ektirme operasyonları ile aynı prosedüre sahiptir. Bu yüzden taşıdığı veya taşıyacağı yan etkilerin saç ekimiyle aynı oranda sayılır.

Yan etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden bazılarında kaşıntı görülebiliyorken, diğerlerinde görülme durumu olmayabilir.

Ortak yan etkilerin görülmesi genellikle olası kanamalar, iyileşme sürecinde ortaya çıkan kaşıntılar, anesteziden kaynaklı olarak oluşan his kaybı, kaş çevresindeki hafif şişkinlikler ve ödem, iyileşme sürecindeki kaşıntılar olabiliyor. Kaş ekimi, operasyonunda görülebilecek hafif ve nadir yan etkilerdir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2021

Fiyatlandırma herkesin merak ettiği konulardan biri oluyor. Doğal olarak kişinin yaptıracağı uygulamanın fiyatını merak etmesi gayet normal olarak karşılanır.İşlem öncesinde incelenen kaşın durumu ve kullanılacak olan greft sayısı göz önünde bulundurulur. Bu durumun değerlendirilmesi sonucunda kaşsız bölgeye olan uygunluğu tespit edilir ve fiyat belirlenmiş olur.

Fiyatı belirleyebilmek için bu işlemlerin dikkate alınması gerekir. Bunun için işlem yapılacak merkeze gidilerek, daha detaylı bir görüşme gerçekleştirmesi sonucunda fiyat bilgisi alınabiliyor. 

Kaş ekimi fiyatları 2021 konusunda bunlardan biri oluyor. Kaş ektirme yapılacağı zaman kişiye özel yapılması durumunda, fiyata yansıma gösterebiliyor.