whatsapp

Medikal Estetik

Medikal Estetik Nedir?

Medikal Estetik; Cerrahi işleme gerek kalmadan çok kısa sürede yanıt alınan medikal estetiğe olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Son 15 yılda yaşanan teknolojik ve tıbbi gelişmeler, medikal estetiği başlı başına bir sektör haline getirdi.

Medikal estetiği uygulamaları kişilere birçok avantaj sağlar. Uygulama yapılması ile birlikte kişiler gündelik yaşamına dönebilmektedir. Yoğun iş temposu yaşanırken cerrahi operasyon yapılmadığı için çok ciddi zaman kazanımı sağlar. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

Medikal estetiği, kişilerin güzel ve genç görünüm isteği, kendilerini daha iyi hissetmek üzere yaşlılık sürecini yavaşlatmak için yaptıkları işlemlerin genel adıdır. Noninvaziv işlemler denilen medikal estetik uygulamalarında kesi olmaması veya çok küçük olması, ameliyathane ortamına gerek bırakmamaktadır.

Medikal estetiği, Saç, Cilt, Kilo Problemleri, Selülitler, Çatlaklar, Yüzdeki Sarkıklıklar, Kırışıklıklar, Lekeler,İzler ve Yaralar özetle, sadece yüz bölgesinin değil, vücut anatomisinin

bütün tabakaları ile ilgilidir.

Bilindiği üzere, cerrahi işlemler ile cilt yenilenmesi sağlanamaz. Cerrahi operasyonlar daha ziyade, bir alanı büyütmek, küçültmek ve şekillendirmek için yapılmaktadır.

Kişinin yaşadığı sorun mutlaka cerrahi işlem gerektiriyor olabilir. Bu durumda tabi ki operasyonun gerçekleştirilmesi gerekir. Medikal estetiği uygulamaları ise genelde dokuların yenilenmesi, tazelenmesi, değiştirilmesi gibi özellikleri barındırır.