Sakal Ekimi Nedir?

Erkeklerin köse oluşunun imdadına genellikle sakal ekimi uygulaması kurtarıcı olmaya devam ediyor. Sakal ektirme sayesinde arttık erkekleri temsil eden kıl kaybının önüne geçerek, yüzlerinde önemseyip, benimsedikleri sakalları için çözüm yolu oluyor.

Sakal ektirme sayesinde doğuştan gelen seyrelme veya sonradan meydana gelen sorunlar için daha sağlıklı ve gür çıkmasını sağlıyor.

Operasyon gerçekleşeceği zaman mutlaka uzman hekim kontrolü altında yapılması gerekir. Çünkü operasyon uzmanlık ve deneyimli alanlarda çalışmış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Sakal ektirmek aslında kısa vadeli bir uygulama değildir. Kalıcı operasyon şeklinde gerçekleştiriliyor. Ektirilen sakalın dökülme riski hemen hemen yok diyecek kadar az sayılır.

İşlem sırasında protez veya benzer nakil gerçekleşmez, sadece kişinin kıl köklerinden alınan donörler ile gerçekleştirilmiş olur. Sakal ekimi, lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve hastanın kısa zaman içinde sosyal hayatına geri dönmesini sağlar.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Her uygulamada olduğu gibi sakal ekimi, uygulamasında da bazı durumlar söz konusudur. İşlemin doğru kişi tarafından yapılması en önemli noktalardan biridir. Bunun için uzman ve güvenilir bir hekim kontrolünde işlemin yaptırılmasında bir sorun yoktur.

İlk olarak kıl nakli işlemi için en önemli yerlerden biri kıl kökü toplamaktır. Bunlara greft denildiğinden dolayı o şekilde kullanılır.

Greftler her uygulamada olduğu gibi ense tarafından toplanmaya başlanır. Bu bölgeye ise donör bölgesi denir. İhtiyaç durumunda greftler sakal bölgesinden de toplanabiliyor.

Toplanan kıl köklerinden sonra sakal ekimi, için kanallar açılır. Açılmış olan kanallar sayesinde greftler buraya yerleştirilmiş olur ve ekim gerçekleştirilir.

İşlemin gerçekleştirilmesi sırasında çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü hem uygulanan bölgeye hem de donör bölgesinde iz kalmaması için özenle çalışılması gerekir.

İşlem lokal anestezi kontrolünde gerçekleştiği için acı, tahribat, iz gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Eğer sadece belli bir kısımda sakal kaybı yaşanmışsa durumun eşitlenmesine uygun olarak ekim yapılmış olur.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası

Operasyonlarda önce ve sonraki durumlar ele alınır ve bu şekilde değerlendirme yapılır. Sakal ekimi, uygulamasında da ekim işlemlerinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken ortak noktalar vardır. Bu yüzden kişi sağlığı güvenlik altına alınarak, operasyon gerçekleştirilmiş olur.

Operasyon öncesinde uzan hekim hastaya bütün detayları anlatır ve yapılacak olan işlemler hakkında bilgilerin hepsini verir. Burada açığa çıkacak olan yan etkiler, operasyon sonrasında olacaklar, dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermiş olması gerekecek.

Hastanın işlem için uygunluğu sağlandıktan sonra randevu için gün verilir. Randevu günü gelmeden önce hasta bir haftalık zaman dilimi içinde sigara, alkol, kafein, yeşil çay tüketimini bırakması gerekir.

Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa mutlaka bir süreliğine ara verilmesi gerekecektir.  Operasyon sonrasında hastanın operasyon yapılan bölgeye dikkat etmesi gerekir.

1-2 gün boyunca bu alanın kuru kalması gerekir ve bu yüzden ıslatılmamasına dikkat etmesi lazım. Pıhtılaşmadan kaynaklı olarak kalıntılar ortaya çıkarsa temizlenir ve hijyene önem verilir.

Sakal ekimi, uygulaması herkeste farklı şekillerde görülebilir. İşlemden 1-2 hafta sonra işlem yapılan bölgede kanlanma oluşursa, korkulmamalıdır.

Çünkü bu durumun açığa çıkması oldukça doğal karşılanmalıdır. Bu iyileşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşeceğine işarettir.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

İşlem yapılacağı zaman greftler için kanalların açılması gerekecektir. Bu kanalların doğru açılardan açılması hasta için önemlidir. Aksi durumlarda iyileşme sürecinde bazı sorunlar ile karşılaşılabilir ve iyi bir başarı elde edilemeyebilir.

Sakal ekimi, gerçekleşeceği zaman her bölge için farklı açılardan gerçekleşmesi lazım. Doğal görünüm elde etmek için kanalların açılımına dikkat etmek gerekir.

Çene bölgesinde açılacak olan kanallar öne doğru, çene altında açılacak olanlar ise boyuna doğru inmesi için açılır.

Sakal ektirmede doğal görünüm elde edebilmek açısından 30-35 derecelik açılar ile işlem gerçekleştirilirse, daha sağlıklı olacaktır.

Sakal Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal ekimi gerçekleştirileceği zaman mutlaka hijyenik çalışılması gerekir. Hastanın enfeksiyon kapmaması ve sağlığını tehlikeye atmamak için önemli bir durumdur.

Deneyim isteyen bir operasyon olduğu için sakal ekimi, sırasında mutlaka dikkatli ve özenli çalışılması gerekir. İşleme başlamadan önce lokal anestezi yapılmalıdır. Bu şekilde hastanın ağrı, acı hissetme sorununu ortadan kaldırmış olacaktır.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

* Bu kadarını beklemiyordum desem kesinlikle bana inanırsınız. Ben yaptırmış olduğum sakal ektirme uygulaması sayesinde sakallarımın aynı şekillerde uzadığına şahit oldum. Herkese tavsiye ediyorum. İhtiyacı olanlar mutlaka yaptırsın. Çünkü kaybedecek bir şeyiniz olmayacak. Tam aksine sakallarınızı geri kazanacaksınız.

* Sizler hiç zaman kaybetmeden gidin yaptırın bu uygulamayı. Nasıl da pişman oldum beş yıldır yaptırmadığıma. Beş yıldır beni mental olarak çöktürmüştü bu durum. Operasyonun gerçekleşmesinden sonra kendimle daha barışık olmaya başladım. Yapan kişilerin uzman hekim olması ayrı bir avantaj sağladı diyebilirim.

* Uygulama için iyice bir araştırma yaptım. Bütün merkezlerden bilgi ve fiyat aldım. Daha sonra aklıma yatan merkezle görüşerek işlemlerimi gerçekleştirdim. İyi ki de yaptırdım dediğim noktadayım.

* Ön yargıyla yaklaştım uygulamaya. Hatta yaptırmak dahi istemiyordum. Eşimin ısrarı üzerine yaptırdım. Fena durmuyor. Eskisine göre daha iyi olduğunu fark ettik.

Sakal Ekimi Tavsiye

Kişilerin sakal ekimi, uygulaması için karar vermeleri durumunda çok dikkatli davranmaları gerekir. Çünkü hastanın sağlığı her şeyden önemlidir. Bunun için gerekli olan önlem ve tedbirlerin alınmış olması gerekir.

Hasta ekim yaptırmaya karar verdiyse ilk önce deneyimli ve güvenli ekim merkezini bulması gerekir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmadan, önüne çıkan ilk merkezde yapılmaması lazım.

Kullanılacak olan FUE ve DHI tekniğiyle alakalı bilgiler alın. Böylelikle iki tekniğinde ne işe yaradığını hangisinin size uygun olduğunu kendinizde fark edebilirsiniz.

Sakal ekimi, hakkında yapılan yorumlara, yazılanlara mutlaka göz atın. Bu şekilde hangi merkez daha başarılı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmiş, görebilirsiniz.

Uygulama öncesinde ve sonrasında fotoğraf çekimi yaptırmayı unutmayın. Böylelikle ortaya çıkan farkın ve değişimini görebilmek mümkün olacaktır.

Sakal Ekimi Fiyat 2021

Genellikle estetik operasyonlarının çoğuna önyargılar ve yanılgılar ile yaklaşılır. Bunun yanlış bilgi olduğunu, gerçeği bile yansıtmadığı bir işlemdir.

Operasyonun uzman hekim ve güvenilir bir merkezde gerçekleşmesi durumunda bun yanılgıların boşa çıktığını görebilmek mümkündür.

Deneyimli ve güvenilir olmayan kişiler tarafından yapılması durumunda elbette ki başarılı bir sonuç alınamaz. Bunun için her şeyden önemlisi uzman hekim kontrolünde işlemi gerçekleştirmeye dikkat etmek gerekir.

Sakal ekimi, uygulamasında fiyat alabilmek adına durumu uzman hekimle görüşmek gerekir. Çünkü greftlerin ve uzman hekimin başarısına bağlı olarak fiyatlandırma gerçekleştirilebilir. Daha doğru ve kesin bilgi alabilmek için iletişime geçilmelidir.