TDF Saç Ekimi Nedir?

Günlük yaşantımızda yer alan saç ektirme sayesinde TDF saç ekimi yönteminden yardım alınabiliyor. Uygulamanın seyrine göre iki gün üst üste ekim gerçekleştirilir. Bu durum genellikle ekim gerçekleşecek bölgenin çok büyük olmasından kaynaklanıyor.

O yüzden iki günde gerçekleştirilmesinde bir sorun yoktur. Adından da anlaşılacağı gibi Two Days Fue yöntemi olarak biliniyor.

Yöntem diğer yöntemlere göre uzun süre içinde gerçekleşen sonuç veren bir operasyon değildir. Burada 6 ay beklemenize gerek kalmadan hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Saç ekimi gerçekleştikten sonra hastanın sosyal hayatına hemen dönmesinde bir sorun yoktur. Etkili ve başarılı olan bu yöntem sayesinde günde yaklaşık olarak 3000 kök ekimi gerçekleştirilebiliyor.

Uygulama iki gün boyunca yapıldığından dolayı toplamda 6000-6500 arası bir kök ekimi gerçekleşebiliyor. Diğer saç ekim yöntemleriyle aynı olarak bilinir fakat arada tek bir fark vardır.

Saç ekimi sırasında ACell ve PRP tedavisi uygulama sonucunda daha çabuk iyileşme görülür ve süreç kısaltılmış olur. TDF saç ekimi, sayesinde saç ektirme sürecini hızlandırabilirsiniz.

TDF yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır?

  1. Bu yöntem de operasyon lokal anestezi ile yapılır.
  2. Saç ekimi başlamadan önce, greftlerin toplanacağı donör bölge alanı sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır.
  3. Sağ bölgedeki saç kökleri alınarak ekim yapılacak saçsız bölgenin ilk yarısına nakledilir.
  4. Ekim yapılmayan açık alana greftlerin yerleştirileceği kanallar açılır.
  5. Bu şekilde birinci gün işlemlerin hemen hemen yarısı tamamlanmış olur.
  6. İkinci gün, greflerin alınacağı donör alanının, bir gün önce dokunulmayan sol bölgesinden saç kökleri alınır.
  7. Bu kökler, yine bir gün önce açılarak hazır halde bırakılan kanallara yerleştirilir.

TDF Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Operasyonun yapılabilmesi için uzman hekim tarafından ön muayene gerçekleştirilir. Eğer hastanın tahlillerinde bir sorun açığa çıkmazsa kişi için işlemler başlatılabilir.

Hem erkeklerin hem de kadınların tercih edip, uygulayabileceği işlemlerdendir. Kişi eğer bir avuçluk kısım kadar saçlarını kaybetmişse TDF saç ekimi, uygulanabiliyor. Bunun için herhangi bir cinsiyet ayrımı yapılmadan bütün koşullarda işlem gerçekleştirilmiş oluyor.

TDF Saç Ekimi Öncesi

Bütün uygulamalarda olduğu gibi TDF saç ekimi, uygulamasında da kişiye bazı tahliller ve incelemeler yapılır. Hastanın operasyona olan uygunluğu tespit edildikten sonra gerekli olan işlemler başlatılır.

Bir hafta öncesinden kullandığı ilaçlara ara vermesi gerekir. Yeşil çay, kafein tüketiminden mutlaka uzak durması gerekir.

Alkol ve sigara da buna dahildir. Bu hastanın sağlığı açısından çok önemlidir. Hasta sabah kahvaltı yapabilir.

Eğer operasyon öğleden sonra yapılacaksa hafif yemek yemesinde de sorun yoktur. Saçın temiz olması ve kimyasal ürünlerin kullanılmamış olması lazımdır. Operasyon gününde rahat kıyafetler giyilmesi, hastayı tedirgin etmekten kurtaracaktır.

TDF Saç Ekimi Yaptıranlar

Yapılan TDF saç ekimi, yöntemi ile birlikte diğer saç ekiminde olduğu gibi burada da dökülmeler olur. Operasyon gerçekleştikten 1-2 ay sonra saç ekiminin döküldüğünü görebilmek mümkündür.

Bu dökülmeye şok dökülme denir ve bu şekilde bilinir. Diğer uygulamalarda genellikle uzun bekleyişler sonucunda saçlar uzamaya başlarken, buradaki süreç daha hızlı gerçekleşir.

3. ayın sonunda saçlar uzamaya başlamış olur ve bu zaman diliminde dökülmemiş olur. Yaklaşık olarak hastanın saçları 6-9 ay arasında çıkar ve %70 oranla uzamış olur.

Bunun için biraz sabırlı olmak gerekir. Çünkü çıkacak olan saç kökleri kalıcı olacaktır. Hemen hemen bütün saç ektirme uygulamalarında olduğu gibi TDF saç ekimi, uygulamasında da 10-12 ay arasında beklemek gerekir. Sonucunda tatmin edici olduğunu görebilmek mümkündür.

TDF Saç Ekimi Sonrası

Gerçekleştirilen TDF saç ekimi, sonrasında hastanın donör bölgesine bandaj takılır. Böylelikle operasyonun gerçekleşmesinden sonra oluşabilecek şişliğin önüne geçmek için takılır.

Genellikle donör yapılan bölge ve ekim yapılan bölgelerde ufak kabuklanmalar ve hafif şekilde kızarıklıklar oluşabiliyor.

Bu sorun geçici süreliğine ortaya çıkar ve yaklaşık olarak 15 gün içinde ortadan kalkıp, kaybolacaktır. Operasyon gerçekleştikten sonra kaşıntı, şişme ve çok hafif ağrılar açığa çıkabilir.

Bu semptomların ortaya çıkması sonucunda, doktor buz uygulaması, hafif semptom giderici ilaçlar ve yumuşatıcı losyonlar önerisinde bulunabilir.

Hastadan hastaya değişim göstermiş olan sorunlardır. Kaşıntı ve yanma hisse 3-4 gün içinde görülebiliyor.

Kaşıntılar genellikle açığa çıktığında herhangi bir sorun olduğundan değil sadece iyileşmenin belirtisi olması halinde oluşabiliyor. Hasta 2-3 gün boyunca kaşıntı hissine kapılabilir. Bu yüzden normal karşılanması gereken bir durum haline gelir.

Yanma hissi ise 4. günün sonunda görülmeye başlayabilir. Yanma hissi, donör bölgesinde ortaya çıkar.

Bunun için donör bölgesinde birkaç gün kullanabilmek için nemlendirici losyonlardan yardım alınabiliyor. Gün içerisinde 3 ya da 4 kere sürülmesinde bir sorun yoktur. Bu durum doktor tarafından belirtilmiş ve açıklanmış olacaktır.

TDF Saç Ekimi Yorumları

Operasyondan sonra yan hisleri oluşmuştu bende. Doktorun önerisi üzerine kullandığım solüsyonlar, bu hissi dindirmişti.

TDF saç ekimi, sayesinde daha gür saçlara sahip oldum. Yine de beklentimin üstünde gerçekleştiğini söyleyebilirim.

Öneri üzerine yaptırmaya karar verdim. Almış olduğum sonuç mükemmel denebilir. Çünkü bu kadarını beklemiyordum.

Saçlarımın dökülmesi ve seyrelmesi sonucunda ne yapacağımı bilemedim. Bir aile dostumuzun önerisi ve tavsiyesi üzerine yaptırdım. Uygulamaya karar verdiğimde hiç düşünmeden yaptırdım. Kaybedecek bir şeyimin olmadığını, zaten kaybettim kaybedeceğim kadarını diyerek gün aldım. Almış olduğum sonuca değer bir işlem gerçekleşti.

Eşimin saçlarında çok fazla dökülmeler oluyordu. Bunun stresten kaynaklı olduğunu düşündük ve uzman hekim ile görüştük. Uzman hekim saç ekim uygulaması yaptırmamızı istedi. Bizlerde yeteri ve detaylı bilgi alarak, randevu için gün aldık. Şu an dökülmeler olmadığı için mutluyuz ikimizde.

Belki de deli bir cesaretle bu işlemi yaptırdım diyebilirim. Uzman hekim ile görüştüm ve artık saç dökülmemin önüne geçebilmek için gerekli olan ne varsa yapalım dedim. Görüştüm ve saç ekimi hakkında bilgi verdi. Hiç düşünmeden kabul ettim ve sonucuna bakacak olursak, oldukça başarılı bir işlem gerçekleştiğini görebilirim.

 TDF Saç Ekimi Fiyatları 2021

Herkesin operasyon veya uygulama gerçekleştireceği durumlarda merak ettiği sorulardan biri fiyatlandırma oluyor.

Fiyat herkesin ortak merak noktası haline geliyor. Bu yüzden hep bir fiyat bilgisi almak veya bu konu hakkında bilgi almak için araştırma yapılır. Fakat bu konu hakkında kimse net bir şey söyleyemez.

TDF saç ekimi, her sene fiyatlarında değişime gösterebilen uygulamalar arasında bulunuyor. Bu durum farklı sebeplerden dolayı değişim gösterebiliyor.

Kullanılan ekipman ve operasyon cihazları, uzman hekimin başarı seviyesi, kişiye özel olarak yapın greft ekimi gibi konulardan kaynaklı olarak değişim gösterebiliyor.

Genellikle uygulama kişiye özel yapıldığından dolayı fiyatlandırma bunun üzerinden belirleniyor. Uzman hekim ile görüşme sağlayarak, ön muayene gerçekleştirilebilir. Daha sonra uzman hekim fiyatlandırma konusunda hastaya net bir fiyat söyleyebiliyor.